Реал Мадрид победи Ливърпул с 1:0 на стадион Сантяго Бернабеу в мач реванш

...

Реал Мадрид не допусна изненади срещу Ливърпул и продължава защитата на трофея

Реал Мадрид победи Ливърпул с 1:0   на стадион " Сантяго Бернабеу " в мач реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Карим Бензема през втората част. Реал Мадрид бе по-добрият тим на терена, като и сътвори по-чистите положения в срещата, само че превъзходни намеси на Алисон лишиха " белия балет " от това да означи по-рано. Ливърпул приключи участието си в шампионата и ще се концентрира върху преследването на топ 4 във Висшата лига.

Във втората минута Реал Мадрид провежда първата си офанзива, при която Карим Бензема бе изведен самичък против вратаря, само че Алисон съумя да отрази. Страничният арбитър размаха флага си за засада. Само пет минути по-късно Мохамед Салах лиши топката след неточност на Антонио Рюдигер, а египтянинът отклони към Дарвин Нунес, който навлезе в наказателното поле и стреля, само че Тибо Куртоа избави с крайник.

В 11-а минута отскочила топка се озова у Тони Кроос, който не се поколеба да насочи удар от разстояние, само че Алисон бе добре пласиран и улови. Само три минути по-късно Винисиус Жуниор получи центриране, а отбраната на Ливърпул не се ориентира добре, при което бразилецът незабавно шутира, само че Алисон направи феноменално избавяне. Малко по-късно Реал провежда нова постепенна офанзива, а най-после Едуардо Камавинга бе открит отвън наказателното поле. Французинън насочи топовен изстрел, който срещна напречната греда. Късмет за Ливърпул!

В 22-а минута Лука Модрич също опита шанса си от разстояние, само че мощният удар на хърватина не попадна в задачата. Четири минути по-късно Трент Александър-Арнолд насочи меко центриране, което бе засечено с глава от Коди Гакпо, само че топката мина настрана от дясната греда на Куртоа.

Дарвин Нунес получи на крилото в 33-а минута и преодоля добре Карвахал, с цел да насочи удар по диагонала, който бе избавен от Тибо Куртоа с една ръка. Само корнер за Ливърпул. Секунди по-късно Винисиус Жуниор за следващ път овладя топка на фланга, навлезе във вътрешността и стреля, само че Алисон бе на добра позиция и улови. Нова чудесна офанзива на Ливърпул, при която Диого Жота отклони към Коди Гакпо в наказателното поле, а нидерландецът шутира в близкия ъгъл, само че Куртоа отново блесна със избавяне.

Това бе и всичко за първата част, а двата тима се отдръпнаха на почивката при резултат 0:0.

В 53-а минута Ливърпул позволи голяма неточност в отбрана, след която Валверде бе изведен очи в очи с Алисон, само че бразилският пазач още веднъж бе необикновен и избави. Последва удар от Карим Бензема, само че вратарят на мърсисайдци улови умерено. Четири минути по-късно Ливърпул направи двойна промяна, при която се появиха Харви Елиът и Роберто Фирмино за сметка на Дарвин Нунес и Диого Жота.

Лука Модрич показва страхотна самостоятелна техника, след което центрира в наказателното поле, а Валверде се извиси злокобно, само че ударът му с глава мина над напречната греда на Алисон. Винисиус Жуниор дриблира отлично около няколко противникови състезатели, преди да откри Карим Бензема, който шутира с десния крайник, само че топката прелетя високо над вратата на Ливърпул. В 73-а минута Джеймс Милнър напусна терена за сметка на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

В 79-а минута Винисиус Жуниор бе изведен на чиста позиция, само че не съумя да насочи удар, само че до момента в който беше паднал на земята отклони топката към Карим Бензема, който на празна врата нямаше проблем да приключи, с цел да открие резултата - 1:0 за Реал Мадрид.

Лука Модрич и Бензема напуснаха, а на терена към този момент вместо тях са Родриго и Дани Себайос. Малко по-късно Винисиус Жуниор и Тони Кроос получиха заслужена отмора, а техните места бяха заети от Орелиен Чуамени и Марко Асенсио. Дани Карвахал също бе сменен от Лукас Васкес. В добавеното време на срещата Реал Мадрид имаше искания за дузпа, откакто Родриго насочи удар, а тя се отклони леко от ръката на Костас Цимикас. Съдията реши самичък да прегледа обстановката на ВАР. Наказателен удар не бе отсъден от основния съдия.

Стартови сформира:

Реал Мадрид:  1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо, 8. Тони Кроос, 12. Едуардо Камавинга, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валдерде, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Треньор:  Карло Анчелоти